GEBELİĞİN 1. AYI

'Hamilelik' forumunda KIZKIZA tarafından 27 Aralık 2016 tarihinde açılan konu

Etiketler:
    27 Aralık 2016
    Konu Sahibi: KIZKIZA
  1. KIZKIZA

KIZKIZA Üye

8
    6
    3
    PM:
    Özel Mesaj
    28 Yaşındayım yeni anne oldum. 9 ay öyle çabuk geçti ki şimdi bebeğimi kucağıma aldığım zaman anlıyorum bunu.Bir kadının dünyada tadabileceği en kutsal ve en özel duygunun annelik duygu olduğuna inanlardanım artık. Hamileliğimi 1. hatfasında öğrendim. Benimki planlı bir gebelikti. Zaten en sağlıklısıda Doktor kontürolunde gerçekleşen gebeliktir.Kadın vücudunun anneliğe hem biyolojik olarak hazırlanması gerekmektedir. Dr.'um gebeliğe hazırlanma sürecimde 3 ay folik asit kullanmamı tavsiye etti.Her hamile için rutin olarak önerilen bir vitamindir.Her hamilelikte önerilmesinin sebebi bu vitamini kullanmayanlarda kullananlara göre bebekte bazı anomellerin daha fazla görülmesidir.Bu vitamini hamileleğimin 3. ayına kadar kullandım. Daha sonraki kullanımların bebeğe bir faydasının olmadığını söyledi doktorum.Hamileliğe biyolojik hazırlanmanın yanı sıra psikolojik hazırlanmakta çok önemli.Hamileliğim planlı olmasına rağmen gebe olduğumu öğrendiğimde kendimi çok garip hissettim. O zamana kadar olan ''ben'' düşüncelerim bebeğimle birlikte ''biz'' oldu. Artık her hareketimde onu düşünüyordum. Zararlı olabilecek ne varsa hayatımdan çıkardım.Olumsuz ve negatif düşüncelerde buna dahil. Kendimi inanılmaz mtlu hissediyorum. Sizin gözünü korktmak gibi olmasın ama bu mutluluğum 2. hafta itibariyle başlayan mide bulantılarımala birlikte biraz söndü.
    Hiç birşey yiyemiyordum sabah ve akşamları sürekli midem bulanıyordu. Çalıştığım için işyerinde de modum çok düşmüştü. BETA HCG sonucumun artmasıyla birlikte hamileliğim kesinleşmişti Doktor gözünde.Doktor bazı testler yaptırmamı istedi. Tam kan tahlili, idrar tahlili, kan grubu, Rh antikor taraması troid testleri (TSH), rubella, toxoplazma, Hbs ag testi (Hepatit B). Bu yaptırdığım tesleri gebeliğim bitene kadar bir dosyda düzenli olarak tuttum.Gebeliğimin ilk ayında ugs 'da kese gözüktü ve nokta şeklinde olan bebeğim.

admin bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş